Öz Evren
BölgeGenelGündemKeşan

AK Parti Edirne İl Başkanı İba: Hububat alım noktalarıyla çiftçilerin randevuları öne alınacak

Öz Evren

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Uzunköprü ve Keşan’da açılacak hububat alım noktaları ile çiftçilerin randevularının 15 gün öne alınacağını bildirdi.

Belgin İba, yaptığı açıklamada, Edirne’de 26 Haziran’da 14 noktada başlayan hububat alımının devam ettiğini ve Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) randevulu olarak günlük 14 bin ton ürün alımı yaptığını belirtti. İl merkezinde açılan yeni alım noktası ile çiftçilerin randevularının 15 gün öne alındığını aktaran İba, “Aynı durum Uzunköprü ilçesinde de geçerli olacak ve 19 Temmuz’da yeni alım noktası açılarak randevular 15 gün öne alınacaktır. Ağustos içerisinde Keşan ilçemizde de lisanslı depolarımızdan ayrı olarak yeni bir alım noktası açılarak üreticilerimizin randevulu sistem dahilinde ürünlerini daha kolay teslim etmesi sağlanacaktır” dedi.

Devletin hasat öncesinde verdiği sözü her zamanki gibi tuttuğunu ifade eden İba, “Yoğunluk nedeniyle randevularda yaşanan sıkıntı üzerine çiftçilerin sesine kulak vererek yetkili mercilere talep ve istekleri ilettik. TMO, ÇKS’ye kayıtlı mahsulün tamamını alarak üreticilerin malını yerde bırakmayacak. Biz devletimize üreticimizin talep ve müşkülünü ilettik, devletimiz bu noktada da bizlerden desteğini esirgemedi. Vatandaşın ihtiyacına ve sesine her zaman kulak verdik, vermeye devam edeceğiz. Basit siyasi çıkarları için vatandaşımızı kullanmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz, çünkü bizim önceliğimiz vatandaşımız ve hemşehrilerimizin ihtiyaçları. Biz çekişmeler için değil, hizmet üretmek için çalışıyoruz. ‘Siz yeter ki üretin’ diyen devletimiz sağ olsun, çiftçimizin yüzü gülüyor. Bir mahsul tanesini bile yerde bırakmayacağız” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu