Öz Evren
BölgeGenelGündemKeşan

Anaokulu 28 Temmuz, Fen Lisesi ise 8 Ağustos’ta ihale edilecek

Öz Evren

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Keşan’a kazandırılacak olan 8 derslikli anaokulu ve 16 derslikli Keşan Fen Lisesi’nin ihale tarihlerini paylaşarak gençlerin önünü açmak için ellerinden gelen gayreti göstermek için çok çalıştıklarını bildirdi.

Gürcan Kılınç, Milli Eğitim Bakanlığı, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) işbirliğinde gerçekleştirilen çalışmalar ile Keşan’a kazandırılacak anaokulu ve Keşan Fen Lisesi yapım işini bitirme aşamasına geldiklerini söyledi. Bu okullardan biri olan TOBB destekli 8 derslik anaokulu yapım işinin 28 Temmuz 2023 tarihinde, saat 10.30’da ihale edileceğini ifade eden Kılınç, “Keşan Fen Lisemizin yapımı 8 Ağustos 2023 tarihinde, saat 10.30’da ihale edilecektir. Gençlerimizin önünü açmak için elimizden gelen gayreti göstermek için çok çalışıyoruz. Sosyal, kültürel, bilimsel, sportif faaliyetlerine destek veriyoruz. Bununla ilgili daha nice projelerimiz devam ediyor. Keşan’ımıza her zaman emek veren, bölgemize hizmet anlamında gereken tüm mücadeleyi gösteren ve Keşan’ımıza kazandıracağımız okullarımız için Edirne Milletvekilimiz Sayın Dr. Fatma Aksal’a vermiş olduğu desteklerden dolayı şükranlarımı sunuyorum” dedi.

İhalesi 28 Temmuz 2023 tarihinde gerçekleştirilecek olan anaokulunun, Cumhuriyet Mahallesi’nde yaklaşık 4 dönümlük bir alan üzerine yapılacak. 2 parselde toplamda 15 dönümlük alanın 7 buçuk dönümüne yurt yapılacağı öğrenilen 16 derslikli Keşan Fen Lisesi’nin de kalan 7 buçuk dönüm üzerine yapılacağı edinilen bilgiler arasında. (ÜNSAL YÜCEL)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu