Öz Evren
BölgeGenelGündemKeşan

Yeni uygulama ile sahiller ilk defa özel ekip tarafından ilaçlanıyor

Öz Evren

Keşan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Arif Güler, müdürlük tarafından mücavir alanlarda yürütülen sinek ve haşere ile mücadele çalışmalarıyla ilgili bilgilendirme yaptı.

Bir ilk olarak özel ekiple, mücavir alanlarda gece gündüz yürütülen çalışmaları değerlendiren Güler, vatandaşların refahı ve kalite standartlarını artırmak için yeni ilaçlama uygulaması hakkında bilgi verdi

5 KİŞİLİK EKİP HAFTA BOYUNCA SADECE ERİKLİ, YAYLA VE DANİŞMENT’TE HİZMET VERİYOR

Yaz döneminde oldukça hareketlenen, özellikle Erikli ve Yayla sahillerinde 5 kişilik özel bir ekiple kapsamlı bir çalışma sürdürüldüğünü belirten Güler, bu uygulamanın Keşan Belediyesi’nde ilk defa hizmete sokulduğunu ve olumlu etkilerinin kısa zamanda görüldüğünü kaydetti.

5 GÜN 6 GECE BOYUNCA DÜZENLİ İLAÇLAMA YAPILIYOR

Arif Güler, açıklamasında şu ifadeleri kullandı, “Sahillerde vatandaşlarımızın konforlu ve sağlıklı bir şekilde tatillerini yapabilmesi için Keşan ilçe merkezinden ayrı olarak özel bir ekip kurduk. 5 kişiden oluşan ekibimiz 5 gün 6 gece boyunca sivrisinek ve haşerelerin üreyebilecekleri alanlarda, cadde ve sokaklarda ilaçlama yapmaktadır.”

CADDE CADDE, SOKAK SOKAK MÜCADELE EDİYORUZ

Özel ekibin Erikli, Yayla ve Danişment’te oldukça etkin bir mücadele gerçekleştirdiğini dile getiren Güler, “Ekiplerimiz; cadde cadde, sokak sokak çalışmaktadır. Bu kapsamda durgun su alanları, dereler, havuzlar, çöp konteynerleri, bodrumlarda, karasinek ve larvasit ilaçlama çalışması yürütülmekte ve akşamları da araç üstü ULV cihazıyla cadde ve sokaklarda uçkun ilaçlaması yapılmaktadır” şeklinde konuştu.

Arif Güler, sinekle mücadele kapsamında vatandaşların da dikkatli olması konusunda uyarılarda bulunan Güler, alınabilecek basit ama oldukça etkili yöntemler olduğunu dile getirerek, “Karasinek için çöp alanları, pazaryerleri, gübrelik alanlar ve rögarlar sistemli olarak ilaçlanıyor. Karasinek sorununun önüne geçebilmek için, çöp poşetlerimizin ağzı bağlı olarak atılması, çöp bidonları ve konteynerlerimizin kapaklarının sürekli olarak kapalı tutulması, yanlarına, açığa çöp bırakılmaması, çöp konteynerlerinin ortalama 20 günde bir düzenli yıkanarak dezenfekte edilmesi, hayvan pisliklerinin yaşam alanlarından uzaklaştırılması, bahçelerdeki çürümüş meyvelerin düzenli temizlenmesi gibi önlemlerin alınması karasinek sorununun çözülmesine büyük katkı sağlayacaktır” şeklinde konuştu. (SEMRA ANLAR)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu