Öz Evren
BölgeGenelGündemKeşan

Keşanlı klarnetçi Gökhan Uyan, Ali Cabbar’ı canlandırmış

Öz Evren

Keşanlı klarnet sanatçısı Gökhan Uyan, yaklaşık 15 yıl önce çekimleri Çamlıca Köyü ve İstanbul’da gerçekleşen Ali Cabbar kısa filminde Ali Cabbar karakterini canlandırdığını belirtti. Ünlü Klarnet sanatçısı Serkan Çağrı’nın da filmde rol aldığını anlatan Uyan, Ali Cabbar hikayesinin 15 yıl sonra popüler olduğunu kaydetti. Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ise Ali Cabbar’ın hayatını tiyatro oyunu yapmayı düşündüklerini söyledi.

Son günlerin en popüler şarkılarından biri olan Ali Cabbar, hikayesiyle dinleyenleri duygulandırıyor. Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, ilçenin sevilen klarnet sanatçılarından Gökhan Uyan’ı ağırlayarak, 15 yıl önce canlandırdığı Ali Cabbar kısa filmi üzerine söyleşi gerçekleştirdi. Kısa filmin bir kısmının Çamlıca Köyü’nde çekildiğini belirten Gökhan Uyan, filmde Ünlü klarnet sanatçısı Serkan Çağrı’nın da rol aldığını kaydetti. Uyan, Helvacıoğlu ile sohbetinde rol aldığı filmde Ali Cabbar hikayesini şöyle anlattı: “Keşanlı Erdem Yılmaz’ın yönetmenliğinde kısa film çektik. Filmde Serkan Çağrı da oynadı. Filmde Ali Cabbar, rivayete göre Trakya’da bir köyde yaşayan 5 kardeşten biri. Sevdiği bir kız var köyde yaşıyor. Ali Cabbar o zamanlar askere gitmemiş 17-18 yaşlarında. Dedesi çok konservatuvar okumasını istiyordu. Dedem bir düğünde klarnet çalmamı istiyor. Düğüne gittik, klarneti tam çalmaya başlıyorum, bir bakıyorum sevdiğim kız başkasıyla evleniyor. Yani sevdiğim kızın düğününe klarnet çalmaya gidiyorum. Çok acı.”

Mustafa Helvacıoğlu da Ali Cabbar’ın askerde şehit düştüğünü belirterek, hikayeyi tamamladı. Helvacıoğlu, şarkının son günlerde popüler olduğunu belirterek, belediye olarak Ali Cabbar’ın hayatını tiyatro oyunu yapmayı düşündüklerini de kaydetti. (ÜNSAL YÜCEL)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu