Öz Evren
BölgeGenelGündemKeşan

Kent Müzesi Meydanı’nın açılışı 19 Kasım’a yetiştirilecek

Öz Evren

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Kent Müzesi Meydanı’nın açılışının ilçenin kurtuluşu 19 Kasım tarihine yetiştirilmeye çalışıldığını belirtti.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Kent Müzesi’nin bahçesinde devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Helvacıoğlu’na, Keşan Kent Müzesi Koordinatörü Arkeolog Aslı Avcı ve Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Andaç Gedik eşlik etti.

Aslı Avcı, amfi tiyatro, kafe ve sınır duvarlarının yerinin belirlendiğini belirterek, “Çalışmalarımız devam ediyor. Betonlar döküldük bundan sonra üzerlerine taş döşemelerine ve peyzaj çalışmalarına geçilecek. En kısa sürede de bitirip, teslim alacağız. Yaz dönemi boyunca hava koşullarının da iyi olmasıyla oldukça ilerledik. Son baharda şekillenmiş olur” dedi.

Mustafa Helvacıoğlu ise açılış hedefini 19 Kasım Keşan’ın kurutuluşu olarak koyduklarını ifade ederek, “29 Ekim’de kent meydanını açarı, 19 Kasım’da da Keşan’ın ikinci meydanı olacak Kent Müzesi’ni açarız. 1 ay arayla 2 meydan açılışı yapabiliriz. Duvarlar kalkacak ve ortaya büyük bir meydan çıkacak. Müze bahçesinin bitmesiyle Keşan 2. meydanına kavuşacak. 1 ay içerisinde de müzenin iç teşrifatının yapılması için ihale yapılacak. 2024 yılında müzenin 3 bölümü de bitmiş olacak. En kıymetli bölgelerden biri olacak. Tarihiyle, sosyal donatılarıyla, içiyle, dışıyla, bahçesiyle, Keşan’ın merkezinde olmasıyla yaşayan bir nokta olacak. Burası Keşan’ın uğrak yeri, buluşma noktası olacak” diye konuştu. (ÜNSAL YÜCEL)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu