Öz Evren
BölgeGenelGündemKeşan

Zabıta müdürlüğü ekipleri denetimlerini sıklaştırdı

Öz Evren

Keşan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri çarşı merkezi ve mahallelerde, yol ve kaldırım işgallerine karşı denetimlerini sıklaştırdı.

Kurallara aykırı olarak yol ve kaldırım işgaline uymayan işyerlerine yönelik denetimlerini sürdüren Zabıta Müdürlüğü ekipleri, hafta başından itibaren denetim ve kontrollerde bulundu.

DENETİMLERİMİZ DEVAM EDECEK

Konuyla ilgili açıklamada yapan Keşan Belediyesi Zabıta Müdürü Bülent Günsal, “Yürüttüğümüz denetimlerimize ilçemiz genelinde devam ediyoruz. Kurallara aykırı bir şekilde kaldırıma ve yola satış yaptığı ürünlerini ya da tabela ve flama bırakan esnafımızı uyararak, tüm bu malzemeleri kaldırttık. Seyyar satıcılar ve esnafımıza gerekli tüm uyarılarda bulunuyoruz. Denetimlerimiz rutin olarak ekiplerimiz tarafından yapılmaya devam edecek”dedi.

YOL YA DA KALDIRIMLARA REKLAM, TABELA VE FLAMA BIRAKANLARA 1295 TL CEZA UYGULANACAK

Kaldırım işgallerine uymayanlara kabahatler kanununa muhalefetten 617 TL, yol ve kaldırımlara konulan reklâm, tabela ve flamalara da 1295 TL ceza uygulanacağını ifade eden Günsal, kaldırımlara park yapan araçların da ekipler tarafından fotoğraflanarak kabahatler kanununa muhalefetten 617 TL ceza uygulandığını bildirdi.

Denetimlerin aralıksız devam edeceğini kaydeden Bülent Günsal, “Amacımız ceza kesmek değil, daha temiz ve yaşanabilir bir kent yaratmak. Tüm esnafımızı, bizleri anlayışla karşılamaya ve kurallara uymaya davet ediyoruz”diye konuştu. (ÜNSAL YÜCEL)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu