Öz Evren
BölgeGenelGündemKeşan

2023-2024 av dönemi Merkez Av Komisyonu kararları açıklandı

Öz Evren

Keşan Avcılık atıcılık ve İhtisas Spor Kulübü Genel Sekreteri Emre Gülcü, yaptığı açıklamada 2023-2024 av dönemi Merkez Av Komisyonu (MAK) kararlarının açıklandığını duyurdu.

Emre Gülcü, Resmi Gazetede yayımlanan kararda, avlanma esas ve usulleri, avlanma süreleri, avlanma limitleri, yasaklanan sahalar, yasaklanan türler, yasaklanan avlanma araç ve gereçleri ile avlanma günlerinin karara bağlandığını bildirdi.

Gülcü, MAK kararları kapsamında 2023-2024 av sezonu ülke genelinde 26 Ağustos 2023 tarihinde 1. grup av kuşları olan bıldırcın üveyik 4. grup kuşlar alakarga leş kargası ekin kargası saksağan ve 2. grup memeliler olan yaban domuzu ve çakal avı ile başlayacağını kaydetti.

Emre Gülcü, 3. grup av kuşları kaz ördek tahtalı çulluk ve 1. grup memeliler içerisinde yer alan tavşan ile tilki avı ise Marmara Bölgesi için 14 Ekim 2023 tarihinde başlayacağını ve 3 Mart 2024 tarihinde sona ereceğini söyledi. MAK kararları doğrultusunda avcı başına bir av günü için ve türlere göre avlanma limitlerinin de belirlendiğini söyleyen Keşan Avcılık atıcılık ve İhtisas Spor Kulübü genel sekreteri Emre Gülcü, “Bazı türlere ait avlanma limitleri ise şöyle, bıldırcın 10, üveyik 3, tahtalı 6, çulluk 5, ördek türleri toplamda 6, yaban tavşanı 1, yaban domuzu sürek, bek ve yürüyüş avında avcı başına toplamda 3. Avına izin verilen av hayvanları çarşamba, cumartesi, pazar ve resmi tatillerde avlanabilecek. Bu avlanma günlerine ek olarak yalnızca yaban domuzu avı salı günü de yapılabilecek” dedi. (HABER MERKEZİ)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu