Öz Evren
BölgeGenelGündemKeşan

Öztürk, Korudağ’daki sitelerine her gün tanker ve itfaiyeyle su taşınan isimleri açıkladı

Öz Evren

Temiz Keşan Derneği Başkanı Ekin Öztürk, 2 aydır belediye kademesinde şebeke hattından doldurulan 18 ila 27 ton arasındaki kullanma suyunun su tankeri ve itfaiye aracıyla Keşan Belediye Başkanı Yakup Balcı, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, AK Parti’li Belediye Meclis Üyesi Şafak Uslu, AK Parti kontenjan adayı Yalçın Şen’in Korudağ’da oturdukları siteye götürüldüğünü iddia eti.

Ekin Öztürk, daha önce yaptığı basın toplantısında Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na bazı sorular yönelttiğini ancak cevaplarını alamadıklarını bildirdi. Helvacıoğlu’nun bu konuya basın önünde cevap vermediğini ancak önemsediğini ifade eden Öztürk, “28 Temmuz 2023 tarihinde kendisi beni saat 10.33’te WhatsApp’tan aradı. WhatsApp konuşmaları bildiğiniz üzere takip edilemiyor. Bunu bildiğim için açmadım. Arkadan beni normalden aradı. Bu konuşma 9 dakika sürüyor. O gün belediye başkanı beni aradığında dedi ki, ‘ben seni takdir ediyorum, güzel işler yapıyorsun, vatandaşa hizmet etmek istiyorsun. Seni anlıyorum, heyecanlısın. Ama yapacağın açıklamanın sonuçlarını düşündün mü? Bir zarar görüp-görmeyeceğini bir düşündün mü?’ Başkan aba altından sopa gösterdi. Ama sayın başkanın anlayamadığı mesele şu, biz böyle aba altından sopa göstermelerle, ‘sen yaptıklarının sonuçlarının neler doğuracağını biliyor musun?’ demelerle beni durduramaz. Ben Keşanlı vatandaşların sorunlarını dile getiriyorum. Getirmekten de vazgeçmeyeceğim. Bizimle uzlaşmasının tek yöntemi vardı, çıkacaktı diyecekti ki, ‘Arkadaşa teşekkür ederiz. Benim bu sorunlardan haberim yoktu. Sorumların neyse cezası onlar verilecektir. Arkadaşa da böyle bir duyarlılık gösterdiği için teşekkür ederiz’ Bu mesele kapanacaktı. Ama kendisi bunu yapmadı. Konuşmanın devamında ‘Bana isim ver, kafasını koparacağımı biliyorsun’ dedi. Ben bu sözlerin tutulması için kendisini davet ediyorum. İsimlere geçecek olursak, o sitede kimlerin yaşadığını söyleyelim. Keşan Belediye Başkanı Yakup Balcı, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, AK Parti’li Belediye Meclis Üyesi Şafak Uslu, AK Parti kontenjan adayı Yalçın Şen o sitede oturuyor. Şimdi sitenin neden ayrıcalıklı bir site olduğunu anladınız. Ayrıca açıklama yaptığımız o günden bu güne bir daha siteye hiç su götürülmedi. Onun için daha fazla belge açıklamayacağız. Yanlıştan dönüldü, o siteye artık su gitmiyor. Yine soruyoruz oraya giden su bedeli belediyeye ödenmiş midir? Ödendiyse lütfen dekontlarını vatandaşla paylaşın” dedi.

Ekin Öztürk, yine Şirin Kokoreç arkasındaki acı su çeşmesinden borularla Şapçı Akaryakıt’a aktarıldığını söyledi. Öztürk, işletmenin haksız kazanç elde ettiğini belirterek, belediyenin böyle bir şey neden yapamadığını sordu.

Ekin Öztürk ayrıca Erikli Sahili’nde sel sonrası Mustafa Helvacıoğlu’nun yazlığının bulunduğu sokağın asfaltlandığını, Yakup Balcı’nın fırınının bulunduğu caddenin ise parke taşla kaplandığını da kaydetti. (HABER MERKEZİ)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu