Öz Evren
BölgeGenelGündemKeşan

AK Parti’li Belediye Meclis Üyesi Şafak Uslu, Öztürk’e: Çamur at izi kalsın anlayışı yanlıştır

Öz Evren

AK Parti’li Belediye Meclis Üyesi Şafak Uslu, Temiz Keşan Derneği Başkanı Ekin Öztürk’ün kendisi hakkındaki iddiaların asılsız olduğunu bildirdi. Uslu, konuyla ilgili gerekli yargı yollarına başvuracağını söyledi.

AK Parti’li Belediye Meclis Üyesi Şafak Uslu, Ekin Öztürk’ün ortaya attığı iddiaların asılsız olduğunu belirterek, “Söz konusu iddialar, Korudağ’daki evime oradaki sitede oturanlarla beraber itfaiye aracı ile su taşıdığım yönündedir. Ancak, bu iddialar yalandır ve gerçek değildir. Öncelikle belirtmeliyim ki, Korudağ’da herhangi bir ev sahibi değilim, hiçbir zaman da olmadım. Dolayısıyla, evime itfaiye tankeri ile su taşıma gibi bir eylemi gerçekleştirmem mümkün değil ve bu iddialar tamamen hayal ürünüdür.  Üstelik,  Öztürk adlı kişinin bu iddiayı ortaya atarken herhangi bir somut kanıt sunmaması oldukça düşündürücüdür. Toplum önünde canlı yayında basın açıklaması yapacak biri söyleyeceklerini iyi araştırmalı ve tartmalıdır. Bunu yapmıyorsa ya cahilliğinden ya da kasıtlıdır. Açıklamada kullanılan dil çok çirkin bir dildir. ‘Kopar kafalarını başkan’ ne demektir? Halkı galeyana getirmeye çalışmak ve adını okuduğu kişileri hedef göstermektir. Şimdi çıkmış sosyal medya hesabından şahsım ve iftira attığı diğer arkadaşımdan özür diliyor. Özür şahsımın uğradığım bu itibar suikastını geri alabilecek mi?  Dün özür dilediğini okuduğum yazısından bir gün sonra yine Keşan’da haber yapan bir haber sitesi eski canlı yayını tekrar yayınladı. Üstelik Ekin Öztürk’ün yalan söylediğini kabul etmesiyle ilgili bir açıklama eklemeden bu çirkin iftira ve yalan haberler yayınlanmaya devam edildi. Ekin Öztürk haber kaynağının kendini yanılttığını söylüyormuş. Özründe samimiysen o isimlerin yazılı olduğu kağıdı eline kimin verdiğini de Keşan halkı ile paylaşmalıdır” dedi.

SİYASET YAPMAK İSTİYORSA MEYDANLARA ÇIKSIN

Ekin Öztürk’ün açıklamasını Temiz Keşan Derneği adına yapıp STK görüntüsü altında siyaset yapmaya çalıştığını ifade eden Uslu, “Israrla … parti li ….. kişiler diyor ama bu kadar araştırmacı bir kişiyse bahse konu o sitede sadece bir parti mensuplarının oturmadığını, belki kendisinin de mensubu olduğu, yaklaşan belediye seçimlerinde babadan oğula devir yapıp aday olmak istediği siyasi partiden de oturanlar olabileceğini unutuyor mu? Siyaset yapmak istiyorsa meydanlara çıksın ki Keşan halkı da bu açıklamaların siyasi olduğunu görsün. Çamur at izi kalsın anlayışı yanlıştır. Etrafa çamur atanın kendi elleri de çamura bulanır. Bu tür yalan ve çirkin ithamları adında ‘TEMİZ’ de geçen bir derneği kullanarak oraya da çamur bulaştırıyor. Tüm belediyelerde ücret karşılığı hizmet alımı olduğunu ve bu işlerin ücret tarifesini belediye meclisinin belirlediğini bilmiyor mu?  O itfaiye araçları seçim zamanlarında ücreti karşılığında afişte asıyor” diye konuştu. 

YARGI YOLUNA BAŞVURACAĞIM

Şafak Uslu, gerekli yargı yoluna başvuracağını kaydederek, “Söz konusu haberlerin yayılmasıyla birlikte benim için büyük bir şaşkınlık ve rahatsızlık söz konusu olmuştur. Bu yanıltıcı bilgilerin yayılmasının ardında ne tür amaçlar olduğunu anlamak güç olsa da, asıl olan gerçekleri paylaşmak ve bu tür iddiaların yalan olduğunu net bir şekilde ortaya koymaktır. Bu tür asılsız iddiaların itibarımı zedeleme amaçlı ve yalan olduğunu vurgulamak istiyorum. Adımın karalamaya ve asılsız iddialara malzeme olmasını kabul etmem mümkün değildir. Gerekli yargı yollarına başvuracağımı belirtirim” ifadelerini kullandı. (ÜNSAL YÜCEL)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu