Öz Evren
BölgeGenelGündemKeşan

Ücretli çeşmeler hizmete girdi

Öz Evren

Su sıkıntısının yaşandığı Keşan’da ücretsiz olarak hizmet veren çeşmeler, su israfının önüne geçilmesi amacıyla ücretli hale getirildi. Para otomatına atılan 1 TL karşılığı 5 litre su alınaan çeşmelerden elde edilecek gelir, Keşan İyilik, Sağlık ve Eğitim Vakfı (KİSEV) aracılığıyla ihtiyaç sahibi öğrencilere burs olarak verilecek.

Yaklaşık 65 bin nüfuslu Keşan’a içme suyu sağlayan 56 milyon metreküp kapasiteli Kadıköy Barajı’nın doluluk oranı 4 milyon metreküpe kadar düştü. Susuz kalma tehlikesiyle karşı karşıya kalınması üzerine Keşan Belediyesi, Aşağı Zaferiye Mahallesi’nde 2019 yılında hizmete aldığı ‘Su parkı’ içerisinde yer alan ve Kumdere mevkisindeki kuyulardan gelen suyun basıldığı 4 çeşme su israfının önüne geçilmesi için ücretli hale getirildi. Çeşmelere para makineleri konuldu.

Uygulamaya geçen Cumartesi günü başlandı. Bazı vatandaşlar durumdan memnun kalırken, bazıları ise suyun temel ihtiyaç olduğunu ve ücretsiz olması gerektiğini savundu. Uygulamadan haberi olmayan ve yanında bozuk parası olmayanlar için bir belediye personeli vatandaşlara bütün para karşılığı bozukluk verdi. (ÜNSAL YÜCEL)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu