Öz Evren
BölgeGenelGündemKeşan

KEDAK, deprem hakkında vatandaşları bilgilendirdi

Öz Evren

Keşan Doğal Afet Arama Kurtarma Derneği (KEDAK), 17 Ağustos 1999’da Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde meydana gelen depremin 24’üncü yıldönümü nedeniyle, dün tanıtım standı kurdu.

Şehitlik Parkı’nda kurulan stantta KEDAK üyeleri, deprem hakkında vatandaşları bilinçlendirirken, kullandıkları ekipmanlar hakkında da bilgi verdi.

KEDAK Başkanı Gökhan Yumuşak, 17 Ağustos depreminin 24’üncü yıldönümü nedeniyle stant kurduklarını belirterek, “Bizde KEDAK olarak bir farkındalık oluşturmak amacıyla stant açtık. ‘Asrın felaketi’ olarak değerlendirilen Kahramanmaraş depreminde yaptığımız çalışmalarımızı da halkımıza burada tanıtıyoruz. Pankartlarımızda da deprem anında, öncesinde ve sonrasında yapılması gerekenler hakkında uyarılarımız var. Deprem hakkında vatandaşlarımıza bilgi veriyoruz. Tüm gönüllü arkadaşlarımızı derneğimize bekliyoruz. Elimizdeki ekipmanların da tanıtımını yapıyoruz. Eylül ayından itibaren salon ve saha eğitimlerimiz yeniden başlayacak. 17 Ağustos ve 6 Şubat depremlerinde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet dileriz” dedi. (ÜNSAL YÜCEL)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu