Öz Evren
BölgeGenelGündemKeşanSiyaset

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan: MHP ışık oluyor, ışık saçıyor

Öz Evren

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, MHP’nin ülkeye ışık olduğunu ve ışık saçtığını söyledi.

MHP’nin bu ülkenin gerçeği ve bu ülkenin sahibi olduğunu belirten Tercan, “MHP her daim önce ülkem diyen ve bu ülkenin bölünmez bütünlüğü için canını-kanını vermeye hazır olan bir partidir. MHP bu milletin tek ve son şansıdır. Zaten bu yüzden her dönem hedef oluyor. Ancak, yel kayadan toz alırmış. MHP, vatanımız için taşın altına elini değil canını koyandır. Milletimizin beklentilerine cevap veren, proje üreten bir siyasi partidir. MHP memleket meseleleri ile ilgili şanı büyük mücadele veriyor, Milletimizin yüzünü güldürüyor. MHP her daim Ülkenin bölünmez bütünlüğünden yana mücadele etmiştir. Çünkü MHP ve ülkücü camia ülkesine sevdalı hayırlı bir camiadır. MHP şartlar ne olursa olsun, Ülkemiz için elinden gelen gayreti gösteriyor. Ve her türlü fedakarlığı göstererek yılmadan yoluna devam ediyor. MHP’nin ülkülerinden ve ilkelerinden kopanlar ayıklanmıştır. Artık hedef kilitlenme zamanıdır. Türkiye tarihinin en zor ve sıkıntılı dönemini yaşamaktadır. MHP her zaman olduğu gibi yine en zor dönemde üzerine düşeni yapmaktan geri durmamış, risk almış ve siyasetin belirleyici partisi konumuna gelmiştir. Yeni sistemde de bu durum değişmeyecektir” dedi.

MHP’nin ülke meselelerini parti meselelerinden üstün tuttuğunu ve ülkesi ile milleti için çalışmaya devam ettiğini dile getiren Tercan, “MHP’nin Devleti için icraatları, ülkesi için fedakarlıkları. CHP başta olmak üzere bu ülke ve milletle meselesi olanları rahatsız etse de, son derce hayırlı ve faydalı işlerdir. MHP ülkemize karşı yoğunlaşan saldırıları bertaraf etmek için aralıksız bir mücadele içinde. Şu anda yapılan budur ve MHP her yerdedir! MHP Türk milletinin dayanağı olup, üzerine ne gibi bir görev düşerse hiç çekinmeden yerine getirecektir. MHP Hiçbir zaman pazarlık içinde olmamıştır. Çünkü memleket meselelerinde ne kadar duyarlı ve hassas olduğunu cümle alem bilmektedir. MHP denge ve denetleme görevi üstlenmiş, milletimizin verdiği görevi layıkıyla yapmak için tüm gayretini vatanı ve milleti için göstermektedir. MHP üstlendiği millet görevini eksiksiz ifa ve ifade edeceğinden hiç kimsenin en küçük bir kuşkusu olmamalıdır. MHP verdiği sözleri unutmaz, taahhütlerinden vazgeçmez. Kendisine ümit bağlayanları hıçbir zaman hayal kırıklığına uğratmadı, bundan sonra da uğratmayacaktır. MHP Müdahil olması gereken yerlerde durmayacak olup, Milletimizin amaç ve arzusu ne ise ona kafa yoracaktır. MHP’nin onay vermediği hiçbir planın başarıya ulaşma şansı yoktur. Germeye, ayrışmaya, bölmeye ve yıkmaya dayalı muhalefet anlayışını kesin olarak reddeden, ülkenin her meselesine çare ve çözüm üreten MHP, devletten ve milletten yana aldığı tavır sayesinde, toplumsal parçalanma ve kaos planları boşa çıkarılmıştır” ifadelerini kullandı.

Zakir Tercan, MHP’nin gerçek anlamda yerli ve milli bir parti olduğunu kaydederek, “Türk milliyetçiliğini esas alır. Son Türk Devletini yaşatmak herkesin ama en çok bizim milliyetçilerin varlık sebebidir. MHP Türkiye’nin bugünkü durumundan siyasi olarak en çok faydalanabilecek partidir. Bütün söyledikleri haklı çıkmış ve düşüncelerinde tam isabet sağlamıştır. Söyleyecek çok sözü vardır. Ancak, ülkenin bu zor döneminde siyaset yapmayı değil, devletine sahip çıkmayı her şeyin önüne geçiriyor. ‘Önce ülkem’ diyerek, hükümete yol gösteriyor, doğru kararlar alınabilmesi için yardım ediyor ve destek veriyor. Yanlış olanları da söylüyor, uyarıyor ve engelliyor. Sorumlu muhalefet olmak budur. Umarız ve dileriz, bu anlayış bütün siyasi partilere hakim olur. Bu soruları ciddiyetle ele alıp, dürüstlükle cevap arayanların nasıl bir oyun oynandığını göreceklerine inanıyoruz. MHP bu ülkenin tek ve son şansıdır. MHP’ye yapılan kötülük, bu ülkeye ve millete yapılmıştır. Nokta kadar menfaat için, virgül gibi eğilenler, sonunda düz hat olup çiğnenmeye mahkumdurlar. Vatan için MHP, Türklük için MHP, senin için MHP, herkes için MHP, çare MHP, çözüm MHP. Umut sensin MHP, gelecek sende MHP, Birlik sensin MHP, dirlik seninle olacak. Biz işimize gelse de gelmese de biz hakkı tutup kaldırırız çünkü biz MHP’liyiz farkımız bu. Eğer bir işi yapabileceğimize inanırsak, ne kadar güç olursa olsun başarırız. Alın teriyle helal lokmasının peşinden koşan namus timsali her kardeşime şükranlarımı sunuyorum… Hamd olsun Edirneli kardeşlerim MHP diyor” diye konuştu. (ÜNSAL YÜCEL)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu