Öz Evren
BölgeGenelGündemKeşan

Av sezonu bugün başladı

Öz Evren

2023-2024 Av dönemi bugün başladı. Merkez Av Komisyonu, Av Döneminde geçerli olmak üzere kara avcılığıyla ilgili avlanma usul ve esaslarını belirledi. Alınan karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Avlanma tüm bölgelerde bugün bıldırcın, üveyik, alakarga, küçük karga, ekinkargası, leşkargası, karabatak, saksagan, yaban domuzu ve çakal avı ile başlayacak.

Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre; Merkez Av Komisyonu avlanma ilişkin gerekli hususları belirledi. Buna göre avlanma tüm bölgelerde bugün bıldırcın, üveyik, alakarga, küçük karga, ekinkargası, leşkargası, karabatak, saksagan, yaban domuzu ve çakal avı ile başlayacak.

Alınan karar uyarınca Çarşamba, Cumartesi, Pazar ve resmi tatillerde (idari tatiller de dahil) av yapılabilecek. Ayrıca yaban domuzu avı ilave olarak Salı günü de yapılabilecek. Avcıların avlanma hakkını elde edebilmeleri için Avcılık Belgesi almaları ve belirlenen avlanma izin ücretini Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürlüklerinin döner sermaye işletmesine ait hesaplarına yatırmaları gerekiyor. Açıklamada, avcıların Avlak Yönetim Bilgi Sisteminden (AVBIS), Avcı Avlakta Mobil Uygulamasından (AVA) ve 0 850 888 06 06 numaralı çağrı merkezinden gerekli izni aldıktan sonra, genel ve devlet avlaklarda avlanabileceği belirtildi. (HABER MERKEZİ)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu