Öz Evren
BölgeGenelGündemKeşan

Keşan Motosiklet Kulübü, süvarinin izinde sürdü

Öz Evren

Keşan Motosiklet Kulübü gönüllülerinin her yıl Büyük Taarruzu yaşatmak adına yaptıkları ‘Süvarinin izinde’ sürüşü bu yıl da 26 Ağustos tarihinde Afyon Kocatepe’den başladı.

Bu yıl Keşan Motosiklet Kulübünü temsilen etkinliğe Bülent Topçuoğlu katıldı. Büyük Taarruz’un 101. yılında Kocatepe’de toplanan yaklaşık 500 motosiklet tutkunu dev Türk bayrağı açarak saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşını okudu. Daha sonra bu günlerimizi bize bahşetmek adına canlarını veren, kanlarını döken tüm şehit ve gazilerimize minnet duyguları ile 5. süvari kolordusunun izinden sürüş başladı. Kocatepe’den başlayan sürüş,  Tınaztepe, Çiğiltepe ve ele geçirilemez olarak nitelendirilen ama bir gecede Türk kuvvetlerinin ele geçirdiği Ahır dağından devam edilerek Sinanpaşa ovasına inildi. İkinci gün de savaşın geçtiği 14 noktaya uğrayıp anıt ve şehitlikleri ziyaret eden demir atlılar sürüşü akşamüzeri Dumlupınar’da sonlandırdı.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Keşan Motosiklet Kulübü olarak bu anlamlı organizasyonu hazırlayan ‘Süvarinin izinden’ grubuna, etkinlik koordinatörü Yavuz Kuru’ya ve kulübümüzü temsil eden Bülent Topçuoğlu’na teşekkür eder, bize bu günleri bahşeden başta ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, tüm kahraman gazi ve şehitlerimizi şükran, minnet ve saygıyla yad ederiz” denildi. (ÜNSAL YÜCEL)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu