Öz Evren
BölgeGenelGündemKeşan

‘Gezen Sinema’ perdelerini açtı

Öz Evren

Keşan Belediyesi, düzenlediği program kapsamında, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleriyle hazırlanan ‘Gezen Sinema’ ile vatandaşın ayağına sinema götürüyor.

5 gün devam edecek program kapsamında ilk etkinlik geçen Pazartesi günü Keşan Belediyesi Atatürk Stadyumu’nda gerçekleştirildi.  Saat 19.00 sıralarında başlayan etkinliğe Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve vatandaşlar katıldı.

Etkinlik kapsamında ‘Gezen Sinema’ TIR’ı platformunda açık hava konseri verilirken vatandaşlar, şarkılara eşlik ederek keyifli saatler geçirdi. Etkinlikte sinemaseverlerle ‘Eyvah Eyvah 2’ filmi buluştu.

‘Gezen Sinema’yı Keşan’da ağırlamaktan ötürü memnuniyet duyduklarını belirten Helvacıoğlu, “Kültür ve sanat etkinlikleri vatandaşlarımız açısından çok önemli. Çok anlamlı bir proje gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımız böyle keyifli bir etkinlikte yer almasından dolayı mutluluk duyuyoruz. Hep beraber olmak için elimizden geleni yapıyoruz. Her akşam bir etkinlik var. Çok güzel bir etkinlik daha gerçekleştiriyoruz. Keşan’ımızın kıymetini Kültür Bakanımızda, Sinema Genel Müdürümüz de, Ankara’da biliyor. Son günlerde Keşan kendine yetmez oldu. Sineması, tiyatrosu, spor etkinlikleri, sanat merkezi, kapalı yüzme havuzu… Bunları yapmamızın bir sebebi var. Pandemiden çıktık ve herkesin arkadaşı tablet, bilgisayar oldu. 2 sene kapandık, sosyal yapımızı bir kenara bıraktık. Çocuklarımızın yalnızlığı had safhaya ulaştı. Sosyal davranışları değişti. Biz de ‘Etkinliklerimizi arttırarak, çocuklarımızı kaynaştıracağız’ dedik. Gezen Sinema 5 gece misafirimiz. Mahallelerimizi ziyaret edecek. Keşan’ı çok seviyorum içinde sizler varsınız” dedi. Etkinliğe katılanlara helva ikram edildi. (ZEYNEP ÜĞDÜL)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu