Öz Evren
BölgeGenelGündemKeşan

Anıl Çakır sordu: CHP’ye yüzde 97 oy veren Pırnarköy cezalandırılıyor mu?

Öz Evren

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır ile yönetim kurulu üyeleri, 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği ile 28 Mayıs 2. Tur Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yüzde 97 oranında oy veren Keşan’a bağlı Pırnarköyü ziyaret etti. Pırnarköy halkına hem teşekkür hem de sorunlarını dinleme ziyareti olduğunu belirten CHP İlçe Başkanı Anıl Çakır, “Pırnarköyümüz yıllardır Cumhuriyet Halk Partisine desteğini esirgemiyor, onlara ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu gece hem teşekkür etmek için geldik hem de sorunlarını dinlemek ve çözüm için gerekli mercilerle iletişim haline geçeceğimizin sözünü verdik” dedi.

ŞAMPİYON PIRNARKÖY

CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır ile yönetim kurulu üyeleri, geçen Salı akşamı Pırnarköyü ziyaret etti. Pırnarköy halkının sıcak ilgisi ile karşılanan Çakır ile yönetim kurulu üyeleri, ziyarette halkın sorunlarını dinledi. Anıl Çakır, seçimlerde verdikleri üstün destekten dolayı Şampiyon Pırnarköy’e teşekkür etti.

Pırnarköy halkı ile yapılan görüşmeler sonrasında şu sorunlar öne çıktı.

SU SORUNU

Köylüler, Pırnarköy’de yeni açılan kuyunun bağlantı borularının tamamlanmamasından dolayı mevcut su kaynağının idareli kullanmak zorunda olduklarını söyledi. Sabah ve akşam olmak üzere 1’er saat su verildiği bu noktada hem insani anlamda ihtiyaç olan suyun hem de küçük ve büyükbaş hayvanlara verilen suyun yetersiz olduğu dile getirildi. Su sorunun acilen çözülmesi gerektiği de Pırnarköy halkı tarafından CHP heyetine aktarıldı.

MALİYETLER ARTTI

Tarımla uğraşan Pırnarköy halkı, mazot, gübre, ilaç fiyatlarındaki enflasyon ile üretimde zorlandıklarını dile getirdi. Konuyla ilgili bir çiftçi maliyetlerle ilgili şu hesabı yaptı: “1 LT mazot ve 1kg gübre için 10 kg buğday verilmesi lazım. Diğer maliyetler yok daha. Bütün çiftçiler zor durumda.”

TELEFON VE İNTERNET SORUNU

Mobil hatların çekmediği, sabit internet hatlarının da verimli olmadığını dile getiren Pırnarköylüler, bu yüzden iletişim anlamında zorluk çektiklerini söylediler. Kredi kartı çekemediğini de ekleyen bir esnaf, aynı zamanda acil durumlarda mobil hatların çalışmadığını büyük sıkıntı yaşadıklarını da kaydettiler. Tarlada, evde acil bir durum olduğunda kimseyi arayamadıklarını bu sorunun bir an önce çözülmesini de eklediler.

YOL SORUNU

Yolun da bozuk olduğunu hatırlatan Pırnarköylüler, Çamlıca-Gökçetepe arasına beton yol atıldı, köylerine de bakım yapılmasını, yetkililerin acilen yolun durumunu düzeltmesini istediler.

BU İNSANLAR CHP’YE OY VERDİKLERİ İÇİN Mİ CEZALANDIRILIYOR?

Pırnarköy halkının sorunlarını dinledikten sonra kısa bir açıklama yapan Anıl Çakır, “Bize yüzde 97 oyla destek veren şampiyon Pırnarköyümüzü ziyaret ettik. Onların sorunlarını dinledik. Cumhuriyetimizin 100. Yılında su sorunu yaşanan köylerin olmasının çok acı. Yıllardır Pırnarköye gidiyoruz, yolları hala bozuk. Bu insanlar Cumhuriyet Halk Partisine oy verdikleri için mi cezalandırılıyorlar? 21. yüzyılda Pırnarköy’de mobil hatlar çekmiyor. İnternet yok. Koca koca firmalar reklamda her yerde hatlarının çektiğini söylüyorlar. O firmaların yetkileri gelsinler Pırnarköy’de kendi telefonlarıyla bir görüşme yapsınlar bakalım görüşebiliyorlar mı? Dijital çağa geçtik ama buradaki gençler internetsiz. Sabit internetten bağlanmaya çalışıyorlar. Pırnarköy’de üniversiteyi kazanan gençlerle beraber olduk. Gençlerimiz ümitsiz, yurt bulamadıklarını, özel yurtların da çok pahalı olduğunu dile getirdiler. Çiftçilikle uğraşan aileler bu yıl çok zarar ettikleri için üniversiteye yollayacaklardı evlatlarının masrafları yüzünden sevinemediklerini dile getirdiler. Çiftçilik yapılmayacak hale getirilmiş, maliyetler almış başını gitmiş. Bu düzene hep beraber ‘dur’ demeliyiz. Sesimizi çıkarmalıyız” dedi. (HABER MERKEZİ)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu