Öz Evren
BölgeGenelGündemKeşan

7. Çerkezköy Endüstriyel Fuarı’nda Keşan TSO da yerini aldı

Öz Evren

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) 13-15 Eylül 2023 tarihleri arasında Çerkezköy’de düzenlenen 7. Çerkezköy Endüstriyel Fuarı’nda yerini aldı.

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) ile Çerkezköy Belediyesi işbirliğinde oluşturulan fuar kapsamında Keşan TSO stant açarak Keşan, İpsala ve Enez ilçelerinde metal, makine, elektrik ve elektronik alanlarında gerçekleştirdiği projeler, çalışmalar ve faaliyetler hakkında bilgilendirmelerde bulunarak Keşan bölgesini tanıttı. Üç gün boyunca devam eden 7. Çerkezköy Endüstriyel Fuarı’na Keşan TSO heyetinden, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Yaşar Arıkan, Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Can Tunç, Oda Sicil Sorumlusu Burcu Avcu, Basın Yayın Sorumlusu Burak Çakır, Halkla İlişkiler Sorumlusu Nur Kalıntaş, AB Proje Koordinatörü Pelin Konar, AB Proje Sorumlusu Göksu Yıldız ve AB Proje Asistanı Manas Ersoylu katılım sağladı. Çerkezköy Endüstriyel Fuarı’nda stant açan Keşan TSO’yu geçmiş dönem TBMM Meclis Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay, Çerkezköy TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin, Çerkezköy TSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, geçmiş dönem Çerkezköy TSO Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva ziyaret etti.

ÜYELERİMİZ İLE İŞ ARAYAN KİŞİLER ARASINDA KÖPRÜ OLUŞTURACAĞIZ

7. Çerkezköy Endüstriyel Fuarı kapsamında açılışa katılım sağlayan Murat Arıkan, “ÇTSO’nun düzenlemiş olduğu Endüstriyel Fuarı’na Keşan TSO olarak katılım sağladık. 13 – 15 Eylül 2023 tarihlerinde Çerkezköy Endüstriyel Fuarı’nda yer alarak odamızda gerçekleştirdiğimiz faaliyetler ve çalışmalar hakkında bilgiler verdik. Metal, makine, elektrik ve elektronik alanları ile ilgili yapılan bu fuarda hayata geçirdiğimiz AB Projelerimizi, coğrafi işaretli ürünlerimizi ve turizm alanlarımızı bölgeye tanıttık. Proje kapsamında bölgemizdeki mesleki eğitimin ve sanayi sektörünün gelişmesi için nitelikli öğretmen, nitelikli öğrenci diyerek bir yola çıktık. Bu yolda ortaokul öğrencilerine seminerler, metal ve endüstriyel otomasyon teknolojileri alanında görev yapan öğretmenlere de kurslar düzenledik. Bölgede sanayi sektöründe yaşanan sorunlara ve ihtiyaçlara çözüm olmak için toplantılar, faaliyetler ve çalışmalar gerçekleştirdik. Keşan ve İpsala’da kurulacak OSB’ler ile yaptığımız projeleri entegre ederek ticaret, sanayi ve tarım alanlarında istihdam ve üretimi geliştireceğiz. Bölgede metal, elektrik – elektronik, makine ve kaynak alanlarında faaliyet gösteren üyelerimiz ile iş arayan kişiler arasında köprü oluşturarak her zaman bağlantı kurmalarına destek olacağız” dedi. (ÜNSAL YÜCEL)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu