Öz Evren
BölgeGenelGündemKeşan

Enez sahil sakinleri yerel seçimler için güç birliği oluşturuyor

Öz Evren

Yaklaşan yerel seçimlerde siyasi partilerde hareketlilik hız kazanırken Enez Sahili sakinleri de güç birliği oluşturma çalışmaları başlattı.

Geçen Çarşamba günü sahil bölgesinde bir kafede sohbet toplantısı için bir araya gelen sahil sakinleri ve Enez’den bir grup, sahilin sorunlarını ve bu sorunlara Enez yerel yönetimlerinin ilgisizliğini dile getirdi ve sorunların çözülmesi şöyle dursun; iletecekleri bir muhatap bile bulamamaktan yakındı.

Büyük ilgi gören toplantıyı yöneten Ulaş Demiray, Enez’de yerel siyasetin oluşmasında Kürt-Muhacir-Roman formülünün yılardır geçerli olduğunu, sahil sakinlerinin örgütlenmesi ve siyasete ağırlığını koymasının istenmediğini ve hiç dikkate alınmadığını, o nedenle Enez’de ‘topal ördek’ siyasetine razı gelindiğini hatırlatarak, “Bunun çaresi; parti farkı gözetmeksizin sahilde ikamet eden kesimden ve Enez Merkez’den en az 500 kişinin birlikte hareket etme iradesini sağlamaktır. Sahilden en az 2 kişinin Belediye Meclisine girmesini, hangi başkan adayının destekleneceğine birlikte karar vererek Başkan adaylarının hep birlikte belirlenmesini gerçekleştirmektir” dedi

Konuşmalar ve dile getirilen şikayet ve dileklerden sonra yapılan basit oylama ve oy birliği ile en kısa zamanda bu birlikteliği sağlayacak bir Derneğin kurulması, sahilin ayrı bir muhtarlık olması için imza kampanyası açılması ve sitelerden ve site başkanlarından oluşan bir platform oluşturulması kararları alındı. Toplantı önümüzdeki günlerde, Kurucular Kurulu belirlenip hazırlanacak ve mülki amirliğe sunulacak olan Dernek Tüzüğü’nü tanıtmak ve üye kadına başlamak üzere tekrarlanacak ve sürdürülecek. (HABER MERKEZİ)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu