Öz Evren
BölgeGenelGündemKeşan

Eğitim-Sen Keşan Temsilciliği Yürütme Kurulu: Tek tip kalıplarınıza girmeyeceğiz

Öz Evren

Eğitim-Sen Keşan Temsilciliği Yürütme Kurulu’ndan yapılan açıklamada, “Tek tip kalıplara girmeyeceğiz” denildi.

Açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde öğretmenlere hediye önlük verileceğini ve bunun için öğretmenlerden beden ölçüleri istendiği belirtilerek, “Bu konu ilk çıktığında bakan Bey bu uygulamanın isteğe bağlı olacağını söylemişti ama böyle olmadı. Eğitim Sen’in aldığı karar üzerinden beden ölçülerini vermeyen arkadaşlarımıza ülkemizin birçok yerinde tutanaklar tutulmaya başlandı. Bunu yapan kraldan kralcı idareciler açıktan suç işliyorlar. Böyle bir durumu Eğitim Sen olarak kabul etmemiz mümkün değildir. Sayın bakanın beyaz önlük çıkışı eğitimdeki sorunların üzerini örtme çıkışıdır. Bugün Keşan’a ve ülkemizin birçok yerine baktığımızda ikili eğitim-öğretim sorunları, 35-40 mevcutlu sınıflar, öğrenci servis sorunları, Hijyen sorunları, Eğitim emekçilerinin ulaşım sorunları,  binlerce eğitim emekçisinin barınma sorunlarını gözden uzak tutulmaya çalışılıyor” denildi.

ÖĞRENCİLERİMİZ OKULLARA AÇ GELİYOR AÇ

Açıklama, şöyle devam etti: “Sayın Bakanımız bir icraat yapacaksa bu işe beyaz önlükle başlamasın. Beyaz önlük meselesine harcayacakları paraları öğrencilerimize bir öğün ücretsiz yemek olarak harcasınlar. Bugün öğrencilerimiz okullara aç geliyor. Bugün ekonomik krizin faturasını eğitim emekçileriyle beraber okullarda öğrencilerimiz ödüyor. Bu spekülatif, günü kurtarmaya dönük olan uygulamalarla eğitim emekçilerinin sorunlarını çözmeleri mümkün değildir. Onlarca, yüzlerce sorun üst üste binmiş durumdadır. Yürütülemeyen bir eğitim durumu var ve Bakan sürekli olarak topu taca atarak ya karma eğitimi, ya ÇEDES’i ya da önlük meselesini tartıştırıyor”

KEYFİ UYGULAMALARLA KESİNLİKLE İZİN VERMEYECEĞİZ

Eğitim Sen olarak net bir duruş sergiledikleri dile getirilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Önlük ölçülerimizi vermedik, vermiyoruz. Aynı şekilde yetkilileri de uyarıyoruz. Suç işlemeyin.  Bu keyfi uygulamalarla ben yaptım oldu anlayışına kesinlikle izin vermeyeceğiz. Bizleri sokmak istediğiniz tek tip kalıplara da girmeyeceğiz” (SEMRA ANLAR)   

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu