Öz Evren
BölgeGenelGündemKeşan

‘Nalbur Çarşı’nın 29 Ekim’e kadar tamamlanması planlanıyor

Öz Evren

Keşan Belediyesi, Artı Çarşı’nın bir benzerinin yapılması için başlayan çalışmalar devam ediyor. Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, çalışmaları yerinde inceleyerek, esnafla sohbet etti.

Keşan Belediyesi tarafından, ‘Artı Çarşı’ adını verdiği Mercan Sokak ve Sebat Sokak’taki düzenleme ve yenilemelerin bir benzerini de, Kazım Karabekir Caddesi ile Güven Sokak’ta yapmak için 13 Eylül 2023 tarihinde çalışmalara başlanmıştı. Altyapı ile başlayan çalışmalarda, yola çakıl döküldü. Sökülmeyen kaldırımların da sökülmesiyle yeniden başlayan çalışmalar, yeni kaldırım taşlarının döşenmesiyle devam etti. Eski kaldırımların kırılması sırasında bazı su borularında ve giderlerde kırılmalar meydana geldi. Bu nedenle su kesintilerinin yaşandığı Kazım Karabekir Caddesi ve Güven Sokak’ta çalışmaların kısa süre içerisinde tamamlanması hedefleniyor.

29 EKİM’E KADAR BİTİRİLMESİ PLANLANIYOR

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da, çalışmaların sürdüğü sokağı ziyaret etti. Esnafla sohbet eden Helvacıoğlu, “Nalbur Çarşı esnafımız nasıl isterse öyle oluyor. Bordür ve kaldırım çalışmaları tam gaz sürüyor. Personelimiz arı gibi maşallah, 29 Ekim’e kadar burası bitecek diyorlar, başka da bir şey demiyorlar. Esnafımızın memnuniyeti birinci önceliğimiz” dedi. (ÜNSAL YÜCEL)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu