Öz Evren
BölgeGenelGündemKeşan

THK Keşan Şubesi’nden, ‘Ateş Kuşları’ personeline teşekkür ziyareti

Öz Evren

Türk Hava Kurumu (THK) Keşan Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri; THK’nin orman yangınlarında kullandığı ‘Ateş Kuşları’nın bir üyesi olan, Keşan Korudağ’da konuşlandırılmış yangın söndürme helikopteri personeline teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.

Geçen Cuma günü, saat 17.00 sıralarında gerçekleşen ziyarette, Orman Bakanlığı’nın Türk Hava Kurumu’ndan hizmet alımı olarak görevlendirdiği yangın söndürme helikopterinin yabancı uyruklu pilotları, uçuş mühendisi, Türk yardımcı pilotu, Keşan Orman İşletmesi’nde görevli orman mühendisi, yabancı uyruklu uçak bakım yer ekibi ve yine Keşan İzzetiye Mahallesi halkından, ekipte hizmet görevlisi Hasan Deveci’yi bölgede çıkan yangınlardaki üstün başarılı ve gayretli çalışmaları nedeniyle kutlayan THK Keşan Şubesi yöneticileri, tüm ekip personeline teşekkürlerini sundu.

THK Keşan Şube Başkanı Eyyup Kavazlar’la birlikte Başkan Yardımcısı Erdal Şeker, Şube Yönetim Kurulu Üyeleri Serkan Deniz, Özgür Heves Yıldız ve Kutay Taymaz, yangın söndürme ekibiyle birlikte helikopteri yakından tanıma fırsatı buldu.

Kavazlar, “Kutsal bir görevi yerine getirdiklerini bölgemiz ve Çanakkale’de çok yorucu ve tehlikeli bir görevin sonunda Keşan’daki anız ve tarla yangınlarında da üstün gayretle görevlerini yerine getirdikleri için tüm ekibe Keşan halkı adına bir daha basın yoluyla da teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz. THK Kurumu Keşan Şubesi olarak her zaman için yanlarında olduğumuzu da unutmamalarını istiyoruz” dedi. (ÜNSAL YÜCEL)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu