Öz Evren
BölgeGenelGündemKeşan

6 adet palmiye ağacının yeri imar yolu üzerinde olduğu için değiştirildi

Öz Evren

Keşan Belediyesi tarafından dün yapılan açıklamada, Erikli Sahili Yalı Caddesi’nde üzerinde bulunan 6 adet palmiye ağacının taşınması ilgili bilgilendirmede bulunuldu.

Açıklamada; vatandaşın talebi üzerine imar yolu olarak ayrılmış alanda kalan 6 adet palmiye ağacından 2’sinin Erikli Sahili’ndeki parseline, 4 adet palmiye ağacının ise Keşan’daki parseline taşındığı kaydedildi.

Keşan Belediyesi tarafından Erikli Caddesi’nde imar planlarına istinaden yol yapım çalışmalarına devam edilirken, çalışmalar çerçevesinde imar yolu olarak ayrılmış alanda yapılan işgallerde ortadan kaldırılıyor.

Erikli Sahili’nde İmar planlarında istinaden gerçekleştirilen yol yapım çalışmaları kapsamında 2 metreden 10 metreye kadar birçok yapının yola tecavüzü kaldırıldığının belirtildiği açıklamada; “Çalışmalar kapsamında Yalı Caddesi üzerinde yol üzerine kalan ağaçların yeri değiştirilmiştir. Söz konusu çalışmada imar planlarında yol olarak gözüken alanda kalan 15 adet değil 6 adet palmiye ağacı bulunmaktadır. Söz konusu alanda 2 adet palmiye ağacı vatandaşın talebi üzerine kendi parsel hudutları içerisine alınmış, yine vatandaşın talebi üzerine 4 adet palmiye ağacı da vatandaşın Keşan’daki parseline ekilmiştir. Ağaçların yerini araç park yeri hazırlamak için değil, imar yolu üzerinde bulunduğu için yeri değiştirilmiştir. Belediyemiz Mücavir Alanı Erikli Sahilinde 2023/355070 İKN’li Erikli Caddesi Yalı Caddesi Yol Yapım İşi dahilinde Yalı Caddesi üzerinde bulunan, onaylı imar planlarında imar yolu olarak ayrılmış, umumun kullanımına mahsus, çeşitli yapısal unsurlar oluşturarak işgal edilen ve yer yer 10 metreye kadar çıkan işgaller belediyemiz ekiplerince kaldırılmıştır.” (HABER MERKEZİ)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu