Öz Evren
BölgeGenelGündemKeşanSiyaset

Kılınç’tan, Çakır’a cevap: Klavye başında siyaset yapmakla ilçe başkanlığı yapmak çok ayrı bir şey

Öz Evren

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır’ın eleştirilerine yönelik cevap vererek, “CHP İlçe Başkanının yazısını üzülerek okudum. Klavye başında siyaset yapmakla ilçe başkanlığı yapmak çok ayrı bir şey. Bulunduğu makamın ciddiyetine yakışır açıklamalar sergilemesini beklerdim” dedi.

Gürcan Kılınç, Anıl Çakır’ın bulunduğu makamın ciddiyetine yakışır açıklamalar sergilemediğini ifade ederek, “Öncelikle böyle bir konuyla ilgili gündemi ve Keşan halkını meşgul ettiğim için özür dilerim. CHP İlçe Başkanının yazısını üzülerek okudum. Klavye başında siyaset yapmakla ilçe başkanlığı yapmak çok ayrı bir şey. Bulunduğu makamın ciddiyetine yakışır açıklamalar sergilemesini beklerdim. Benim ona acemi dememe içerlemiş sevgili başkan. Sonra lafı almış yaşına getirmiş, gençliğine getirmiş, hatta hızını alamamış Keşan gençlerine kadar getirmiş. Olmuyor sayın başkan, sizin büyükleriniz algı siyasetiyle bir yere varamadı siz hiç varamazsınız. Sıkışınca Atatürk’ün adını anıyorsunuz. Atatürk’ün adını sömürmekten usanmadınız. Gerçek Atatürkçülük ülkesini muasır medeniyetler seviyesine çıkarmaya çalışmaktır. Ancak iş çalışmaya gelince sizde tık yok. Fakat bir konuda doğru söylüyorsunuz. Sevgili kardeşim ben seninle laf yarışına giremem. Ben lise mezunu bir esnafım; sen edebiyat öğretmenisin, tahsilli adamsın. Laf cambazlığında eline su dökemem” diye konuştu.

KİBİR ÇOK AĞIR BİR HASTALIKTIR, İNSANI İÇTEN İÇE BİTİRİR

“Ben atama da gördüm kongre de gördüm” diyen Kılınç, açıklamasını şöyle sonlandırdı: “Siz siyasetin mutfağına yeni girdiğiniz için bunları bilmiyor olabilirsiniz. 5 yıldır da ilçe başkanlığı yapıyorum. Benim dönemimde gelen CHP 4. ilçe başkanısınız. Lakin bu üslupta bir ilçe başkanıyla karşılaşmadım. O yüzden senin sataşmalarına karşılık vermiyorum. Niyetin siyaset yapmak değil. Bazı şeyleri gençliğine, heyecanına veriyorum. Siyasette saygı çerçevesinde sataşmalar olur. Ama senin benim şahsımla ilgili bir sorunun var sanırım. Sonra sizin bildiğiniz siyasetle benim bildiğim siyaset apayrı. O yüzden benim siyasetimi anlayamazsınız. Ben doğru bildiğimi yaparım, az laf çok iş. Benden sana abi tavsiyesi, kibir çok ağır bir hastalıktır, insanı içten içe bitirir. Önce bundan kurtulmalısın. Ha bu arada çaya kahveye her zaman beklerim. Bizim kapımız herkese her daim açık” (ÜNSAL YÜCEL)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu