Öz Evren
BölgeGenelGündemKeşan

Fatma Aksal: Önceliğini her zaman eğitimden yana

Öz Evren

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Keşan’a yeni fen lisesi yapım ihalesinin gerçekleştirildiği müjdesini vererek, Edirne ve ilçelerine her alanda hizmet, eser ve yatırım kazandırmaya devam edeceklerini söyledi.  

Fatma Aksal, Edirne ve ilçelerine yönelik yatırım, hizmet ve eserlerin her geçen gün artarak devam ettiğini belirterek, yatırımlardan en fazla payı ise eğitime ayırdıklarını kaydetti. Aksal, son olarak Keşan’da hizmet verecek 16 derslikli fen lisesinin ihalesinin Edirne İl Özel İdaresi tarafından yapıldığını, projelendirme ve yapım çalışmalarına da en kısa zamanda başlanacağını açıkladı. Edirne ve ilçelerindeki mevcut okulların eksikliklerinin giderilmesinin yanı sıra yeni okul projelerini de hayata geçirdiklerini belirten Aksal, “AK Parti iktidarlarının birinci önceliği her zaman için eğitim olmuştur. Bütçede aslan payını alan eğitim konusunda tavizsiz duruşumuz ile şehirlerimize ve ülkemize uzun yıllar hizmet edecek okullar, eğitim tesisleri kazandırdık” dedi.

Türkiye’yi eğitim konusunda, son 21 yılda Cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir altyapı ve fiziki imkanlara kavuşturduklarını vurgulayan Aksal, “Önceliğini her zaman eğitimden yana kullanan, geleceğimiz gençlere en iyisini sunmak için devletin tüm imkanlarını seferber eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a tüm gençlerimiz, öğrencilerimiz adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Fatma Aksal, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in de Edirne ve ilçelerine yönelik eğitim yatırımları konusunda her zaman desteklerini gördüklerini anlatarak, Tekin ve bakanlık bürokratlarına da teşekkür etti.

Aksal, açıklamasını şöyle tamamladı: “İnanıyorum ki Edirne’nin, Keşan’ın çocukları da kendilerine yönelik bu hizmetleri en iyi şekilde değerlendirecek ve eğitim başarısı sıralamasında şehrimizi üst seviyelere taşıyacaklardır. Yeni eğitim yatırımlarımız Keşan’a, Edirne’ye ve ülkemize hayırlı olsun” (ERDİN ÖZEK)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu