Öz Evren
BölgeGenelGündemKeşan

KEDAK ulusal tatbikata katılacak

Öz Evren

Keşan Doğal Afet Arama Kurtarma Derneği (KEDAK), bugün ve yarın Yalova’da yapılacak ‘Ulusal Enkaz Altı Arama Kurtarma ve Medikal Müdahale Tatbikatı’na katılacak.

Konu hakkında bilgi veren KEDAK Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Yumuşak, 18 ekip  üyesi ile birlikte tatbikata katılacaklarını ifade ederek, “Uzun zamandır masa başı eğitimlerimiz ve saha eğitimlerimiz devam ediyor. Hafta sonu da Arama Kurtarma Dernekleri Federasyonu’nun düzenlediği Ulusal Enkaz Altı Arama Kurtarma ve Medikal Müdahale Tatbikatına katılıyoruz. Ekibe yeni katılan arkadaşlarımız için çok büyük bir tecrübe olacak. Federasyon çatısı altında olan 7 arama kurtarma ekibi katılıyor. Ekiplerin olası bir afette birlikte çalışmaları için de çok faydalı olacak” dedi.

Şehrin içinde riskli yapıların yıkılacağını söyleyen Yumuşak, “Gerçeği aratmayan bir tatbikat olacak. Yalova Valiliği oluru ile Yalova İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü koordinasyonunda, UMKE ekipleri, emniyet, jandarma, itfaiye ekipleri de görev alacak” diye konuştu. 

KEDAK, bugün, saat 05,30’da Cumhuriyet Meydanı’ndan Yalova’ya hareket etti.  (ÜNSAL YÜCEL)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu