Öz Evren
BölgeGenelGündemKeşan

MHP İpsala Belediye Başkan Aday Adayı Aybike Şimşek: İpsala’nın kaderi değişecek

Öz Evren

Uzun yıllar Edirne’de siyaset yapan merhum Gürsel Şimşek‘in kızı Avukat Aybike Şimşek, Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) İpsala Belediye Başkan Aday Adayı oldu.

Davul zurna eşliğinde partinin ilçe teşkilatında adaylık açıklaması yapan Şimşek, aday gösterilmesi halinde İpsala’nın kaderinin değişeceğini söyledi. Şimşek, “İpsala’mızın bir kuruşunun dahi boşa gitmemesi için büyük mücadele vereceğim. Her bir insanımızın hayati ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabileceği bir iş sahibi olabilmeleri için yeni iş ve yatırım imkanlarına kapı açacağız” dedi.

Edirne’de MHP İl Başkanlığı yapan merhum Dr. Gürsel Şimşek’in kızı çeltik üreticisi Avukat Aybike Şimşek, MHP’den Belediye Başkan Aday Adayı oldu. Şimşek, adaylık açıklamasını adeta bir şölen havasında gerçekleştirdi. İpsala bando ekibi eşliğinde MHP ilçe teşkilatına gelen Şimşek, burada Belediye Başkan Adayı Adaylığını açıkladı. Bir süre önce Aday Adaylığı başvurusunu MHP Genel Merkezine yaptığı belirten Şimşek, aday olması halinde İpsala’nın kaderinin değişeceğini söyledi. Aybike Şimşek açıklamasında, şunları kaydetti:  “Evet heyecanlıyım çünkü inanıyorum ki nasip olurda adaylığımız kesinleşirse İpsalalı hemşerilerimin desteğiyle sahip olduğumuz bu heyecan büyük bir sinerjiye dönüşecek İpsala’mızın kaderi değişecektir. Evet yaşımız genç ama siyasi tecrübemiz az değildir. Rahmetli babam Dr. Gürsel Şimşek’in aktif siyasi dönemi boyunca bir çokseçim geçirdik, yüzlerce anı biriktirdik tam anlamıyla seçim meydanlarında büyüdük. Şimşek ailesi olarak biliyoruz ki vatan sevgisi, millete hizmetin en büyük gücüdür. Bu sevginin en iyi gösterileceği zeminlerden birisi de hiç şüphesiz yerel yönetimlerdir. Allah nasip eder göreve gelirsek tüm İpsalalı vatandaşlarımızın hakkını, hukukunu son nefese kadar koruyacak; İpsala’mızın bir kuruşunun dahi boşa gitmemesi için büyük mücadele vereceğim. Her bir insanımızın hayati ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabileceği bir iş sahibi olabilmeleri için yeni iş ve yatırım imkanlarına kapı açacağız. Vatandaşlarımızın boş vakitlerini verimli geçirebilmeleri, dinlenebilmeleri, nefes alabilmeleri, spor yapabilmeleri için yeni sosyal alanlar yaratılacak; herkesin bedenen, ruhen ve sosyal açıdan tam bir iyilik halinde olabilmesi temel hedefimiz olacaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda, Cumhuriyet değerlerine yakışır şekilde, milli ve manevi değerlerimizi koruyarak tüm Türkiye’ye rol model olacak bir belediyecilik anlayışını İpsala’mız için ortaya koyacak; gece gündüz demeden çalışacağız.” (HABER MERKEZİ)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu