Öz Evren
BölgeGenelGündemKeşanSon Dakika

Mehmet Özcan, CHP Keşan Belediye Başkan Adayı oldu  

Öz Evren

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Keşan İlçe Başkanlığı’nca bugün Keşan Belediye Başkan Adayı’nı belirlemek için gerçekleştirilen ön seçimin kazananı Mehmet Özcan oldu.

Ön seçim 08.00-17.00 saatleri arasında Keşanspor Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Ön seçimde Keşan Belediye Başkan Adayı için 5 aday adayı, Edirne İl Genel Meclisi Adaylığı için de 17 aday adayı yarıştı. Ön seçimde Belediye Başkan aday adayları için 6 sandık, Edirne İl Genel Meclisi aday adayları için 7 sandık olmak üzere toplamda 13 sandık ve 26 kabin kuruldu. Üyeler, belediye başkan adayını belirlerken tek adayı oy pusulasında işaretleyerek oyunu verdi. Edirne İl Genel Meclisi adayını belirlerken de en az 3 aday en fazla 5 aday işaretledi. Saat 17.00 itibariyle oy kullanma işlemi sona ererek, sandıklar açıldı. Açıklamaya, CHP Edirne Milletvekili Baran Yazgan, CHP Parti Meclis Üyesi Baki Aydöner, CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman, CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, Beyendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek, aday adayları ve partililer katıldı.

CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır veCHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman, birer konuşma yaparak, Keşan Belediyesi’ni yeniden geri alacaklarını söyledi.

Keşan Belediye Başkan Adayı için sonuçları CHP Parti Meclis Üyesi Baki Aydöner açıkladı. Aydöner, yaptığı açıklamada 1725 üyenin oy kullandığını belirterek, Mehmet Özcan’ın 818 oy, Şenol Yalı’nın 522 oy, Mustafa Bezbaş’ın 294 oy, Ender Mağden’in 27 oy, Orhan Çakır’ın 21 oy ve aday adaylığından çekilen ancak adı listede yer alan Ferudun Tümer’in ise 7 oy aldığını bildirdi. Baki Aydöner, tüm parti yöneticileri ve üyelere teşekkür ederek, Mehmet Özcan’ı tebrik etti.

Mehmet Özcan ise yaptığı konuşmada çok mutlu olduğunu ve partililerin kendisine büyük bir görev yüklediğini ifade ederek, “Ben buna alışığım. 8 Şubat 2004’te bu salonda ön seçimden yine 5 adayla yarıştığımız şekilde bana partililerim kaybedilmiş Keşan Belediyesi’ni geri alma görevi vermişti. Aldık mı? 3 dönem art arda burayı kazandık mı? Ama maalesef 2019’da bir kazaya uğradık. Döndüm yine mesleğime devam ettim. Yaklaşık 4.5 yılda tekrardan mesleğimi içre etmeye başladım. Ama son 2 senedir sokağa çıktığımda ‘başkan sen gel’ diye insanların teveccühlerini gördüm, gayri resmi görevlendirmelerini gördüm. 3 dönem arka arkaya belediye başkanı oldum. Gözüm arkada değildi. Ama toplumun verdiği sese kulak vermek zorundaydım. Allah korusun bir kez daha kazaya uğradığımız da bende üzülecektim ve fatura bize çıkacaktı. Bundan sonra değerli ekip arkadaşlarımla beraber, parti örgütümüzle beraber, üyelerimizle beraber önümüzde 90 günlük bir süremiz var. Durmayacağız, yorulmayacağız, aşınmayacağız, birlikte olacağız sizin bize verdiğiniz bu görevi hep birlikte yerine getireceğiz. Bugüne kadar ön seçim sürecinde ilçe yönetimimizle konuştuk, anlaştık. Olmayan yerlerde danıştık. Nasıl olur diye sorduk. Diğer arkadaşların olduğu gibi benimde bir ekibim var. Ekibimdeki arkadaşlarıma ben çok teşekkür ediyorum. Destek veren kurumlara çok teşekkür ediyorum. Ama özellikle eşime çok teşekkür ediyorum. Bizim olanı tekrar geri alacağız” dedi. (ÜNSAL YÜCEL)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu