“BİRLİKTE GÜÇLÜ OLURSAK…” - Gazete Volkan Gazetesi
Anasayfa   /    Köşe Yazarları   /    EKREM ÖZTEKİN   /    “BİRLİKTE GÜÇLÜ OLURSAK…”

19 Kasim 2020 - 11:53

177

volkanhaber@gmail.com

EKREM ÖZTEKİN

EKREM ÖZTEKİN

“BİRLİKTE GÜÇLÜ OLURSAK…”

“BİRLİKTE GÜÇLÜ OLURSAK…”

Geçtiğimiz hafta sonu önce dokuz yıl aradan sonra ülkemizde yapılan Formula-1 organizasyonu, ardından yavru vatan Kıbrıs’ta turizmin can damarı olan her iki devlet erkânının katılımıyla tescillenen Maraş bölgesi ve aynı günün akşamı futbolda Rusya’ya karşı milli takımın galip gelmesi vs. bunlar alt alta değerlendirildiğinde gurur verici bir tablo ortaya çıkmaktadır. Kaldı ki Türkiye sadece bununla sınırlı kalmayıp ülkemiz adına öne çıkan her olumlu gelişmenin yılın 52 haftasına yayılmasıdır.

Bakınız, Türkiye son yıllarda dünyanın dikkatle izlediği bir ülkedir. Çünkü gerek son Azerbaycan savaşında, gerekse Kıbrıs’ta cumhurbaşkanlığı seçiminde olsun her ikisinde de takındığı tavır, sergilediği siyasi ve askeri hamlelerle dışa karşı bize söz söyleyecekleri de iki defa düşünmeye vardırmıştır. Kaldı ki Türkiye birlik içinde kararlı duruşunu sürdürdüğü sürece Amerika seçimlerinde Biden gelse ne fark eder, Trump yine seçilse ne fark eder.

Çünkü Ulu Önder Atatürk bizlere miras bıraktığı ilkeleriyle onurlu geleceğin de önünü açmıştır. Ama bakıyorsun içimizden bazıları Mehmetçiğimizi şehit eden terör örgütünü destekleyenlerle neredeyse eline sağlık dercesine kol kola yürümeleri, yetmezmiş gibi bir emperyal devlette seçimi kazanana kadar daha 12 saat geçmeden biz buradayız dercesine göze girmeye çalışanları, kaldı ki bu defa yurtdışından biri yani Kıbrıs’ta seçimden önce iş başındayken yine emperyalistlerin gözüne girebilmek için bir Türk’e yakışmayan toprak tavizinde bulunması vs. bu gibi çıkışlar Türk insanını gerçekten rencide etmektedir.

Aslında birbirimize kenetlenip güçlü duruş sergilememiz gerekirken insan neredeyse bunlara bu korkunuz da niye sorusunu içinden sormak geliyor. Yeni düşman geldi Türkiye’yi işgal etti. Sen de ortaya çıkıp ben de sizdenim demek için mi? Yani milletin de dikkatini çeken bu gibi yapılanlara bir anlam veremiyorum. Artık emperyallerin karşısında eskisi gibi pısırık bir Türkiye yok. Artık doğuya da batıya da tezlerini kabul ettiren bir Türkiye’yiz. Eğer eskisi gibi bu devletler acaba bize ne der politikası sürdürülseydi bugün Doğu Akdeniz’de ne gemilerimiz gezebilirdi, ne mavi vatan kuşağını oluşturabilirdik ne de Libya, Suriye ve Azerbaycan’da ağırlığımızı koyabilirdik.

Son örnek ise Kafkaslardan Azerbaycan-Ermeni savaşını sona erdirmek için Rusya kendine göre barış planını uygulamaya kalktı. Tabii Ermenistan’la anlaşarak. Bu planda Türk askerinin de orada bulunmasına dair adı dahi geçmiyordu. Ama Sayın Cumhurbaşkanı ne yaptı. Putin’e telefonu açtı Türk askeri de orada bulunacak tezini kabul ettirdi. Üstelik Laçin koridoruyla ilgili maddeyi de anlaşmaya ekleterek, Türk dünyasına gidecek ulaşım yolunun önünü de açtırmış oldu.

Bu itibarla emperyaller eğer Türkiye’ye karşı seslerini yükseltiyorsa demek ki bir sebebi var. Bakınız Balkanları geçmişte paşalar arasındaki inatlaşma sonucu kaybettik. Onun için içeride ve dışarıda hele görünmeyen düşman böyle bir pandemi döneminde doğrulara da yanlış deme inadından vazgeçerek, birlikte güçlü de olursak atalarımızın söylediği gibi “Türk gibi kuvvetli” sözünün gereğini de yerine getirmiş oluruz.

MAKALEYE YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Makaleye hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ

FOTO GALERİ